Nie je stôl ako stôl. Ako vybrať ten správny stôl?

Jedálenský stôl býva právom označovaný za dominantu kuchyne, jedálne prípadne obývačky. Veď práve okolo neho sa deje toľko dôležitých udalostí každej domácnosti a jeho využitie je tiež široké. Nielenže slúži na každodenné stolovanie či na organizovanie rôznych osláv, často sa u neho tiež píšu domáce úlohy či supluje vašu kanceláriu.

Drevo, sklo či lesk?

Drevené stoly sú v slovenských domácnostiach veľmi obľúbené. Dnešná úprava navyše zaručuje ľahkú údržbu a odolnosť. Ďalšou alternatívou sú stoly so sklenenou doskou, ktoré u nás získavajú na obľube. Sú veľmi moderné a v interiéri pôsobia vzdušne a sviežo. Skvele sa kombinujú s drevom či kovom. U sklenených stolov môže však byť negatívom ich náročnejšia údržba. Ak sa ale nechcete vzdať svojho nároku na moderné a dizajnové bývanie a sklo ani drevo pre vás nie je to pravé, mohol by vás zaujímať nábytok vo vysokom lesku. Vysoký klavírny lesk je extrémne odolný voči znečisteniu a chová sa takmer ako sklo. Výhodou môže byť aj širšia škála farebného prevedenia než u predchádzajúcich dvoch spracovaní.

Rozmery jedálenského stola je neradno podceňovať

Veľkosť a správne rozmery jedálenského stola by ste nemali v žiadnom prípade podceňovať. Mohlo by sa vám to totiž vypomstiť hneď pri prvej večeri, ak by ste sa jednoducho k stolu nevošli. Je optimálne, aby priestor pre jedného človeka stolovania bol minimálne 50 cm (60 cm) na šírku, na 40 cm, čo do hĺbky stola. Všetko samozrejme záleží na priestore, ktorý máte vo vašej jedálni k dispozícii. Optimálna výška by sa mala pohybovať medzi 72 a 76 cm. Ak občas máte väčší počet hostí, popremýšľať by ste určite mali nad rozkladacím stolom, ktorý je ideálnym riešením pre tieto príležitosti a pre interiéry, kde nie je miesta nazvyš.

Okrúhly verzus hranatý

Ak sa snažíte využiť každý centimeter, zvoliť by ste mali skôr hranatý stôl, kde žiadny centimeter nestratíte. Navyše možno stôl jednou stranou priraziť k múru, čo zaiste tiež ušetrí nejaké to miesto. Na druhú stranu však, ak máte priestoru dostatok, nebojte sa oválneho či okrúhleho stola, ktorý sa jednoznačne stane dominantou vašej kuchyne, jedálne či obývačky. Či už sa spomínaných tipov držať budete alebo nie, prajeme vám, aby ten váš jedálenský stôl splnil všetky vaše očakávania!

Štítky: Jedálenské stoly, Moderný dizajn, Nábytok do jedálne, Stôl

Mohlo by vás zaujímať

Bezpečnost predovšetkým

20. Októbra 2014

Dekorácia, ktorá nezostarne

21. Júna 2013

Stojan na šperky ako súčasť dekorácie

14. Januára 2013

Súvisiace produkty s článkom

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí pre každú objednávku. Stále.
Od žiarovky až po skriňu, všetko vám dovezieme za 0 Kč.

Nakupujte bez obáv.
Každý tovar môžete do mesiaca vrátiť!
Iba pre stálych zákazníkov (po skúšobnej dobe)

Najvýhodnejšie cenové ponuky bývajú rýchlo preč.
Od nás dostanete avízo ešte pred začiatkom akcie.

Vážíme si stálych zákazníkov. A myslíme na nich.
Chcete dostávať ponuky pre VIP klientelu?

Exkluzívny nákup iba pre členov DESIGN GENIUS.
Každý týždeň nové ponuky.

Prvých 30 dní služby je zdarma. Pre aktiváciu je nutné mať založený klientský účet na webe (zaregistrovať sa).
Službu je možné kedykoľvek zrušiť. Skúšobnú dobu nie je možné opakovať.

Už mám DesignGenius Nemám záujem Vyskúšať na 30 dní zdarma