7 rád, ako správne vybrať bytové doplnky

Kto by nechcel bytové doplnky, ktoré svojím vzhľadom a funkčnosťou zaujmú nejednu návštevu, a pri každom pohľade potešia svojich majiteľov. Je teda dôležité mať na pamäti, že len nábytok nestačí a že vkusné bytové doplnky dovedú váš interiér do dokonalosti. Neviete si ale rady, ako vybrať tú správnu vázu, misku, svietnik, lampu alebo pokladničku?

7 rád ako na bytové doplnky

Ktorý vankúšik, vešiak, odpadkový kôš, stojan na noviny alebo dáždnik pre vás bude ten najvhodnejší? Máme pre vás pár 7 tipov, ako na to:

  1. Najskôr nábytok, až potom doplnky alebo nezačínajte od konca. Je logické, že doplnky dopĺňajú vybavenie interiéru, preto by sme s ich nákupom mali počkať a to aj napriek tomu, že sa na túto časť väčšina z nás teší najviac. Počkať sa ale v tomto prípade, viac než oplatí. Všetko vám potom bude dohromady krásne ladiť a váš interiér nebude vyzerať ako z každého rožka troška. Podľa jedného vankúšika sa vám totiž zle bude vyberať pohovka, rovnako ako sa vám nebude najlepšie vyberať konferenčný stolík podľa misky na ovocie.
  2. Nie je, kam sa náhliť. Každý, kto si zariaďuje bývanie, iste vie, že ponuka bytových doplnkov je dnes viac než široká. Z tak širokého sortimentu si len ťažko vyberiete počas jednej návštevy obchodu. V tomto prípade sa každopádne oplatí využiť skôr internetové obchody, kde vás netlačí čas ani v horšom prípade nepríjemná pani predavačka. Proste a jednoducho, s výberom bytových doplnkov si neváhajte dať na čas.
  3. Na veľkosti záleží. Pred výberom doplnkov majte neustále na pamäti ako veľkosť priestoru, do ktorého chcete doplnok umiestniť, tak veľkosť doplnkov samotných. Myslite na to, že váš byt nie je nafukovací, a že každá ďalšia vec v ňom vás pripravuje o priestor. Príliš malý doplnok vo veľkom priestore môže naopak ľahko zaniknúť.
  4. Menej je niekedy viac. Žiadna príručka vám nepovie, aký počet doplnkov je ideálny. Tu je nutné sa držať vlastného zdravého úsudku. Pozor však na preplnenie bytu doplnkami. Čím viac doplnkov v žiadnom prípade neznamená vkusnejší interiér. Navyše myslite aj na praktickú stránku veci a neprepchajte svoj domov zbytočnými lapačmi prachu.
  5. Pozor na ladenie farieb. Akonáhle začnete s nejakou farbou, rešpektujte ju. Samozrejme to neznamená, že všetko musí byť jednofarebné, ale držte sa jednej línie. Ak ste vybrali svetlé závesy, skúste ich doplniť svietnikom v tmavšom odtieni. V jednej miestnosti sa neodporúča kombinovať viac ako dve až tri farby.
  6. Vyrovnanosť materiálov. Pozor si dajte aj na počet použitých materiálov. Všeobecne sa držíme troch rôznych materiálov, napr.: koža, kov a sklo alebo látka, drevo a porcelán, ale nie je to nutné pravidlo. Dbajte najmä na to, aby ste dekoráciu zladili s už použitým materiálom v danej izbe.
  7. Nebojte si povedať o radu. Ak si na výber doplnkov sami netrúfate alebo na to jednoducho nemáte čas, nie je hanba požiadať o radu odborníka. Niekedy ale postačí prekonzultovať dekorovanie s pár priateľmi a máte po starostiach.

Útulnejší interiér

Na bytové doplnky však určite nezabúdajte. Práve vďaka nim bude váš domov útulnejší a tak nejak krajší.

Štítky: Bytové dekorácie, Bytové doplnky, Interiérové dekorácie

Mohlo by vás zaujímať

Stojan na šperky ako súčasť dekorácie

14. Januára 2013

Bezpečnost predovšetkým

20. Októbra 2014

Dekorácia, ktorá nezostarne

21. Júna 2013

Súvisiace produkty s článkom

Chcete ještě větší slevu?

Klára Vám poradí, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí pre každú objednávku. Stále.
Od žiarovky až po skriňu, všetko vám dovezieme za 0 Kč.

Nakupujte bez obáv.
Každý tovar môžete do mesiaca vrátiť!
Iba pre stálych zákazníkov (po skúšobnej dobe)

Najvýhodnejšie cenové ponuky bývajú rýchlo preč.
Od nás dostanete avízo ešte pred začiatkom akcie.

Vážíme si stálych zákazníkov. A myslíme na nich.
Chcete dostávať ponuky pre VIP klientelu?

Exkluzívny nákup iba pre členov DESIGN GENIUS.
Každý týždeň nové ponuky.

Prvých 30 dní služby je zdarma. Pre aktiváciu je nutné mať založený klientský účet na webe (zaregistrovať sa).
Službu je možné kedykoľvek zrušiť. Skúšobnú dobu nie je možné opakovať.

Už mám DesignGenius Nemám záujem Vyskúšať na 30 dní zdarma