(10 produktov)

Industriálny nábytok

Industriálny nábytok - dajte vášmu domovu priemyselný dizajn

Dočítali ste sa o priemyselnom dizajne a neviete, čo si pod ním máte predstaviť? Ak má váš dom odhalené tehlové steny (maľované alebo lakované), cementovú podlahu alebo akékoľvek drevo, potom už ste na pol cesty ako zariadiť váš domov či reštauráciu v industriálnom štýle. A keď už máme tie správne základy, poďme si v pár bodoch objasniť, aké voliť farby a materiály nábytku, doplnkov i dekorácií.

1. Industriálny štýl nábytku

Či už je to konferenčný stolík, odkladací alebo jedálenský stôl, nutnosťou je vždy mať aspoň jeden drevený! Stôl môže byť vyrobený zo všetkých drevín a môže mať napríklad oceľové nohy. S kombináciou ocele a dreva totiž dosiahnete nielen estetickú rovnováhu, ale vytvoríte súčasne organický a konštruovaný, odvážny a rafinovaný, mužský i ženský štýl. Nedávnym trendom, ktorý získava na popularite je tiež použitie železobetónu.

Pohovky a stoličky majú často kožený povrch. Hoci materiály sú podobné, štýl koženého nábytku môže byť zakaždým úplne iný. Ak ale chcete zažiariť, potom sa pozrite po tradičnej pohovke Chesterfield. Tá je totiž jedným z najrozšírenejších kusov nábytku na celom svete. Môžete vycestovať kamkoľvek a verte, že minimálne raz na ňu zasadnete. Či už v hotelovej hale alebo niekde inde.

Ak sa vám príliš nepáči práve koža, neznamená to, že musíte prejsť k inému štýlu. Skvele vám sem zapadne napríklad kovová stolička, ktorú pre pohodlnejšie dosadnutie môžete doplniť textilným vankúšikom. A v neposlednom rade si môžete zaobstarať aj čalúnenú textilnú pohovku.

2. Vyberajte zo škály industriálnych farieb

Farebné schémy majú veľa hnedej a béžovej farby. Majte na pamäti, že vaša pohovka, stoličky i stôl budú pravdepodobne z kože a surového dreva, takže presne vo farbách pre tento štýl - hnedé alebo oranžové. Keďže sme stále v jednej škále farebných tónov, máte tak priestor zaobstarať si niečo kontrastného a farebného v podobe koberca či peknej dekorácie.

3. Koberec áno či nie?

Pokiaľ ide o výber koberca, snažte sa vyhnúť abstraktným a geometrickým vzorom, elegantným či shaggy kobercom (tzv. chlpatým). Vyberajte buď svetlé, až vyblednuté odtiene, alebo naopak tmavé (sivý, červený, čierny, oranžový, modrý). Skvelou voľbou sú tiež orientálne koberce. Akýkoľvek tradičný štýl či napríklad etnický štýl. Väčšinou sa jedná o tvarované pevné či ručne tkané koberce z juty. A posledný tip na záver pre dynamický efekt. Tak ako je tzv. vrstvenie oblečenia v móde stále in, môžete vrstviť aj tu. Vyberte si preto viac kobercov a jednoducho vrstvite.

4. Doplnky a dekorácie

Tu máte predsa len voľnejšiu ruku. Čo sa týka vankúšikov, plédov či textilných doplnkov, vyberajte skôr tkané textúry. Mali by ste voliť predovšetkým také, aby štýlovo doplnili dekor vášho koberca. Preto ak ste zvolili tmavý, skúste pridať kúsky, ktoré sú naopak pestré a so štipkou umeleckého vkusu. A pretože veľkú úlohu v tzv. priemyselnom dizajne hrá váš stôl, stoličky a pohovka, ktoré sú viac-menej v neutrálnych odtieňoch, je potrebné na to myslieť práve u dekorácií a doplnkov. Zapojte fantáziu a nebojte sa kontrastov. Tu sú totiž dovolené! A jednu neodmysliteľnú bodku nakoniec. Edisonova žiarovka na strop je jednoducho jasná voľba!

A berte to tak, že ak sa svojim interiérom nejdete na nejakú slávnu výstavu interiérových štýlov dizajnov, nevzdáte sa predsa pohodlia a svojho vkusu pre striktné zachovanie pravidiel. Inšpirujte sa a voľte to, čo sa páči vám a kde sa budete cítiť doma.

Chcete ještě větší slevu?

Poradíme vám, jak ji získat!
Stačí jen vyplnit Váš email.
Na tento email Vám zašleme obchodní nabídky s individuálními akcemi a slevami.
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Doprava zdarma platí pre každú objednávku. Stále.
Od žiarovky až po skriňu, všetko vám dovezieme za 0 Kč.

Nakupujte bez obáv.
Každý tovar môžete do mesiaca vrátiť!
Iba pre stálych zákazníkov (po skúšobnej dobe)

Najvýhodnejšie cenové ponuky bývajú rýchlo preč.
Od nás dostanete avízo ešte pred začiatkom akcie.

Vážíme si stálych zákazníkov. A myslíme na nich.
Chcete dostávať ponuky pre VIP klientelu?

Exkluzívny nákup iba pre členov DESIGN GENIUS.
Každý týždeň nové ponuky.

Prvých 30 dní služby je zdarma. Pre aktiváciu je nutné mať založený klientský účet na webe (zaregistrovať sa).
Službu je možné kedykoľvek zrušiť. Skúšobnú dobu nie je možné opakovať.

Už mám DesignGenius Nemám záujem Vyskúšať na 30 dní zdarma